איכות המים בראשון לציון

איכות המים בראשון לציון

איכות המים בראשון לציון

בהמשך לכתבה בערוץ 10 – אנו שמחים וגאים להביא לידיעת תושבי העיר ראשון לציון כי מי השתייה המסופקים לתושבים הם באיכות מצוינת ובטעם טבעי

​המים המסופקים לתושבי העיר ראשון לציון מגיעים משני מקורות מים עיקריים  ונמהלים ברשת המים:

מחצית מהמים המסופקים הם מים טבעיים מקידוחי מניב ברחבי העיר והמחצית השניה הינה מים המסופקים על ידי חברת מקורות ונמהלים ברשת המים.

בבדיקה שערכנו נמצא כי בהיעדר הפקה מקידוחי מניב, ריכוז המגנזיום במי רשת המים עמדה על 1-3.5 מ"ג/ליטר, בעוד המים הטבעיים שמקורם בקידוחים מכילים מגנזיום בריכוזים של 15-30 מ"ג/ליטר – ריכוז גבוה משמעותית ביחס למים המותפלים. 

איכות המים בראשון לציון

​מניב מפעילה 16 בארות (קידוחים) ברחבי העיר.

אין ספק הכי מים הטבעיים, המופקים על ידי מניב מהקידוחים , הינם מים איכותיים ביותר ואף טעימים מאד. חשוב לציין כי ההפקה נעשית באופן מבוקר ומי הקידוחים, כמו גם המים ברשת העירונים, מנוטרים באופן שגרתי ואיכותם נבדקת כל העת.

כנראה שאין עדיין תחליף לטבע.

במניב ראשון, פועלים ימים ולילות בכל תנאי מזג האוויר, על מנת להעניק לתושבי העיר ראשון לציון, שרות ואיכות מים מהטובים בארץ. על פי כל המבדקים התקופתיים המתבצעים על ידי מעבדות משרד הבריאות, איכות המים טובה מאוד והמים ראויים לשימוש ושתייה.

יחד עם זאת, חשוב להדגיש כי על התושבים לבדוק את הצנרת הפרטית על ידי איש מקצוע כדי לוודא שאיכות המים המגיעה עד לברז נשמרת.