פרויקט חלוקת תיקים

חלוקת תיקים

סיוע לילדים ממשפחות מצוקה לקראת פתיחת שנת הלימודים

מזה 9 שנים שמניב ראשון לוקחת חלק בעזרה לילדים ממשפחות מצוקה לקראת פתיחת שנת הלימודים.

בסופו של כל קיץ, מחלקים עובדי מניב ילקוטים, המלאים בכל הציוד הלימודי הנדרש, לתלמידים מבתי הספר בעיר, הזקוקים לסיוע. הילקוטים מכילים ציוד מלא שלו נזקק כל תלמיד בבית הספר.

עובדי מניב, אשר בימי עבודה שגרתיים מוזעקים לטפל בתקלות בתשתית המים והביוב בעיר, שמחים להירתם בכל שנה למבצע הקהילתי. במשך 5 ימי עבודה מפסיקים העובדים את שגרת יומם ופורקים מכלי הרכב את הילקוטים העמוסים בציוד לימודי ששוויו מעל ל-30 אלף ₪.

הפרויקט כולו מופעל בשיתוף פעולה מלא של מניב ראשון עם המנהל לשילוב חברתי בעיריית ראשון לציון, אשר ממפה בכל שנה את התלמידים להם נחוץ סיוע זה. לפרויקט שתי מטרות חשובות: הראשונה, לאפשר לילדים הללו פתיחה שווה, מוצלחת ושמחה של מסלול לימודיהם במוסדות החינוך בעיר. המטרה השנייה היא כמובן להקל ולסייע למשפחות, שמתקשות לעמוד בהוצאה הכספית הכרוכה בפתיחת שנת הלימודים.

סאלי לוי, מנכ"לית מניב ראשון, רואה חשיבות גדולה במבצע חלוקת הילקוטים: "רוח ההתנדבות והנתינה בקהילה היא חלק בלתי נפרד מהדרך בה הולך התאגיד. בכל שנה נרתמים העובדים בשמחה לעשות למי שהפרוטה אינה נמצאת בכיסו ולשמח את התלמידים עם פתיחת שנת הלימודים".

חלוקת תיקים