חיבור בית חדש

חיבור בית חדש

מדריך מניב: בונים בית חדש? כך תתחברו למערכת המים בקלות ובמהירות

אנו במניב יודעים שלא פעם קל להתבלבל או "ללכת לאיבוד" בין כל מה שצריך – ולכן, הכנו עבורכם מדריך שיעשה סדר בכל מה שצריך לדעת כדי לחבר בית חדש למים ולביוב  

​כאשר בונים בית חדש צריך לעמוד בשפע של תקנות, חוקים ודרישות מצד שלל רשויות – כולל אלה המופקדות על שירותי המים והביוב. אנו במניב יודעים שלא פעם קל להתבלבל או "ללכת לאיבוד" בין כל מה שצריך – ולכן, הכנו עבורכם מדריך שיעשה סדר בכל מה שצריך לדעת כדי לחבר בית חדש למים ולביוב, ומהם האישורים הדרושים.

קצת לגבי התהליך עצמו. השלב הראשון הוא הגשת האישורים השונים לעירייה, במהלך הוצאת היתר הבנייה. יש לבקש תיק מידע מהעירייה דרך יחידת רישוי זמין. היחידה פותחת את התיק החדש, ומתחילה באיסוף המידע והאישורים הקשורים לכל המחלקות. שימו לב – מדריך זה מתייחס לתחום המים והביוב בלבד. למידע על אישורים בתחומים אחרים, יש לפנות לעיריית ראשון לציון. 

חיבור בית חדש

​שלב 1: מדדו את פתחי המים והביוב

בשלב ראשוני זה, תאגיד המים מניב מקבל ממחלקת רישוי זמין בעירייה את הדרישה להעביר אישור, וכן את מפת המדידה של המבנה החדש. יש למדוד את האורך והעומק של כל שוחות הביוב, הניקוז והמים באמצעות מודד מוסמך. עבור הביוב, דרושים הנתונים של גובה מפלס תחתית השוחה אליה יחובר המבנה (IL) וגובה מכסה השוחה (TL מפלס הכביש/מדרכה); עבור תשתיות המים, דרושים הנתונים של קוטר הצינור אליו יחובר המבנה (חיבור המים).

את הנתונים הללו יש להגיש למחלקת רישוי זמין, במסגרת בקשה לתיק מידע בעירייה. פתיחת השוחות לצורך מדידה, תעשה בתיאום ובליווי מניב. כאשר הבקשה לתיק מידע עם התוכנית מגיעה למניב, אנו בודקים את נכונות הנתונים, ומעבירים לכם הנחיות שיסייעו בתכנון היתר הבנייה וההתחברות למערכות העירוניות.

שלב 2: העבירו את הגרמושקה למניב

בהתאם להנחיות שתקבלו ממניב, המתכנן עבורכם את המבנה ידאג להכנת תוכנית סניטרית (אינסטלציה). את התוכנית יש להעביר למניב, לאחר שקבלה את אישור העירייה. מהנדס האינסטלציה במניב יבדוק, יאשר ויחזיר את התכנית המאושרת למבקש, לצורך העברתה למחלקת הנדסה בעירייה.

שימו לב - יוזם הבקשה (קבלן, יזם, בעל הנכס) צריך להגיע פיזית למחלקת ההנדסה של מניב, עם שני העתקים של הגרמושקה. אם המהנדס של מניב יחליט שיש צורך לשנות את התוכנית – אנשי מניב יעמדו איתכם בקשר, כך שתוכלו לתקן את כל הדרוש, ולקבל את האישור.

שלב 3: הכנה לקבלת טופס אכלוס

שלב זה נדרש עבור אישור טופס 4 (טופס אכלוס). כדי שתוכלו לקבל טופס 4, נציג של מניב צריך להגיע לאתר הבנייה, לבדוק אותו ולוודא שכל חיבורי האינסטלציה נעשו בהתאם לתוכניות. אם החיבורים תקינים, הנציג מאשר את ההתחברות לרשת המים והביוב העירונית.

שלב 4: חיבור והתקנת מד מים

עם קבלת האישורים לטופס 4, כאשר הכל מוכן לאכלוס, יהיה עליכם לפנות לשירות הלקוחות של מניב – ולבקש התקנת מד מים חדש וקבוע.

 

בהצלחה!​