חדש בראשון לציון: שדרוג תשתיות הביוב - ללא חפירה

חדש בראשון לציון: שדרוג תשתיות הביוב - ללא חפירה

היכן בוצע הפרויקט?

רחובות גרינבוים ואחד העם

מה בוצע?

שיפור התשתיות באמצעות "שיטת השרוול" החדשנית

מתי?

במהלך חודש יולי 2018

חברת "מניב" מובילה את שיפור תשתיות המים, הניקוז והביוב בעיר. לאחרונה הסתיים בהצלחה שלב נוסף בשדרוג התשתיות באופן חדשני.

במהלך השבועות האחרונים, עובדי החברה ביצעו עבודות תשתית ברחוב אחד העם בעיר באמצעות שימוש בטכנולוגיות מתקדמות. העובדים פעלו במהלך הלילות ובתוך פחות משבוע סיימו בהצלחה עבודות שיפור התשתיות. זהו הפרויקט השני, אשר מתבצע באמצעות "שיטת השרוול" החדשנית, לאחר הצלחת הפרויקט ברחוב גרינבוים בעיר.

השיטה מאפשרת ביצוע החלפה ושיקום צנרת ישנה ללא חפירה, בתוך שעות ספורות. היא מונעת הפרעה לשגרת חיי התושבים הואיל והעבודה מתבצעת ללא חסימת כבישים ומדרכות. כמו כן, אין פגיעה בתשתיות ותהליך העבודה התקצר למספר ימים ולא שבועות או חודשים, כפי שנהוג בשיטות אחרות. צוות עובדי "מניב" מצלם את הקו המיועד להחלפה, מבצע אבחון לצד מדידות בשטח ואיסוף נתונים נוספים. לאחר התכנון, מתבצע ניקוי של הצנרת ואז מוכנס אותו "שרוול", העשוי מחומרים עמידים לפגעי הטבע.

סאלי לוי, מנכ"לית חברת "מניב", אמרה כי "אנחנו שמחים להיות חלוצים גם בשימוש בחדשנות ובטכנולוגיה מתקדמת כדי לשדרג את תשתיות העיר. על ידי שדרוג קווי ביוב ללא חפירה, אנחנו גם משפרים את התשתיות וגם מאפשרים לתושבי העיר להמשיך בשגרת חייהם ללא הפרעה. נמשיך לקדם מהלכים נוספים לשיפור השירות ולשמירה על רמת איכות גבוהה של תשתיות העיר".

"מניב ראשון" היא חברת המים, הניקוז והביוב של תושבי ראשון לציון. החברה הוקמה בשנת 2002, והייתה הראשונה, אשר זכתה לרישיון הפעלה במסגרת חוק תאגידי מים וביוב. "מניב ראשון" עומדת בחמישה תקני ISO ונחשבת למצטיינת בישראל במסגרת המדד הממשלתי של תאגידי מים.