חידוש רחוב ז'בוטינסקי

התחיל השלב הראשון בפרויקט הענק לחידוש רחוב ז'בוטינסקי

התחיל השלב הראשון בפרויקט הענק לחידוש רחוב ז'בוטינסקי

​​מניב צפויה להחליף 3,810 מטרים של צנרת מים, ביוב וניקוז. בשיתוף פעולה עם העירייה, הוחלט שכדי לצמצם ככל האפשר את אי הנוחות לתושבים, חלק מהעבודות יבוצעו בלילה

​עיריית ראשון לציון מחדשת את פניו של רחוב ז'בוטינסקי הוותיק, אחד הרחובות המרכזיים בעיר. פרט לשיפוץ וחידוש קוסמטי, החליטו בעירייה ובתאגיד המים מניב ראשון לבצע במקביל פרויקט מקיף להחלפה ושדרוג של תשתיות המים, הניקוז והביוב, במקביל לסלילה מחדש של הכביש והחלפת המדרכות ברחוב.

כשלב מקדים לפרויקט, ערכו במניב בדיקות ומדידות מקיפות של התשתיות הטמונות בקרקעית רחוב ז'בוטינסקי. הבדיקות כללו גישושים בשטח, חפירות ואף צילומים, כדי לאסוף את כל המידע הדרוש. במהלך הבדיקות הוערכו גיל התשתיות ומצבן הנוכחי, ובשקלול השינויים העתידיים לפי תוכניות האב, התקבלו החלטות בנוגע להחלפה ושיפוץ.

חידוש רחוב ז'בוטינסקי

​בשיתוף פעולה צמוד עם מנהל הפרויקט מטעם העירייה המופקד על חידוש ועיצוב הרחוב, החליטו במניב אילו תשתיות ומקטעים יש להחליף כדי לשפר את המערכות, ובתכנון מוקדם, תואמו עבודות התשתית של מניב עם עבודות הפרויקט על הרחוב. במקביל, בעבודה מאומצת של שני הצדדים, הוחלט על תוכנית ביצוע ונבנתה תוכנית להסדרי תנועה ברחוב, כדי לצמצם ככל האפשר את אי הנוחות לתושבים - כאשר חלק מהעבודות יבוצעו בלילה כדי למנוע חסימת כבישים במהלך היום.

העבודות, שהחלו ב-24 ביולי, צפויות להימשך כ-13 חודשים, ובמהלכן יוחלפו כ 3,810  מטרים של תשתיות צנרת ברחוב. העבודות מבוצעות בשלב זה בנתיב הנסיעה ממערב למזרח, כאשר בכל שלב של הפרויקט ייסגר נתיב נסיעה אחד בקטע הרלוונטי, והנתיב השני יישאר פתוח לתנועה.​